Likvidētas lauku skolas absolventu salidojums

Vēl viens stāsts par sirsnīgām sajūtām, par aizkustinošām atmiņām... Nav noslēpums, ka pēdējos gadu desmitos ir likvidētas daudzas mazās skolas, skolēnu nepietiekamības dēļ, taču, lai arī pašas mācību iestādes vairs oficiāli nav, tās bijušie audzēkņi savu skolu nes sirdī visu dzīvi... Un tieši tas, ka skola ir likvidēta, paspilgtina šīs sajūtas vēl vairāk... Šoreiz organizējām kādas bijušās lauku skolas absolventu salidojumu! Skolas, kuras pirmsākumi meklējami 1872.gadā un kura darbojās līdz pat 2004.gadam... 

Ieejas "biļete" pasākumā- līdzi paņemta vecā fotogrāfija no skolas laikiem... Kopīgs svētku gājiens, kura priekšgalā pirmklasniece ar kuplu banti un veco skolas zvaniņu. Svētku koncertā- bijušo skolotāju uzrunas, vietējo pašdarbnieku kolektīvu uzstāšanās, sirsnīgi apsveikuma vārdi, atmiņu stāsti un atkalredzēšanās prieks! Radošajās darbnīcās- kopīga skolas ēkas zīmēšana lielformāta izmērā, kā arī sev tīkamākās skolas ēkas fotogrāfijas ierāmēšana paša pagatavotā rāmītī, kas gatavots no paša izvēlētiem materiāliem!

Un, protams, kopābūšanas prieks piknikā ābeļdārzā... Zem ābelēm, kuras reiz ir stādījuši paši šīs skolas skolēni, šobrīd nu jau 70-gadīgi vectētiņi un vecmāmiņas... Un lustīga zaļumballe augusta vidū!

Bet, promejot, dāvanā par atmiņu no šiem svētkiem, garšīgs sviesta cepumiņš ar skolas fotogrāfiju un gadu skaitļiem...